Золотоніська гімназія – територія прав людини

З 4 по 10 грудня 2017 року  в Золотоніській гімназії ім. С.Д.Скляренка  проходив Всеукраїнський тиждень права.

Розпочався тиждень  єдиною виховною годиною «Золотоніська гімназія – територія прав людини» де діти познайомились ( чи пригадали) свої права , а далі завирувала гімназійна спільнота у заходах з правової тематики. Цьогоріч їх виявилось досить і на всі смаки. Тріумфальним виступом соціального театру ( керівник Лучанінова С.І.) порадували десятикласники ( класний керівник Авраменко О.Ю.), які підняли тему відносин батьків та дітей, раннього кохання, впливу вулиці на виховання … Цікавим та вдалим відбувся тренінг для старшокласників практичного психолога Ракітіної В.М., зацікавила лекція «Шкідливі звички молодіжного середовища» підготовлена вчителем біології Різник А.Г. Візит гостей із корпусу Миру на запрошення вчителя історії і правознавства Ковтуненнко Л.О. захопив пяти- шести та восьмикласників, у правознавчому клубі  (Лучанінова С.І.) зустрілися девятикласники ( класні керівники Лукященко Л.М., Полтавець О.М.), ділова гра знавців правознавства у 5-в ( класний керівник Воскобойник Н.І.), правовий бал для третьокласників ( вихователь Циганник Н.П.), урок права для першокласників ( вихователь Курченко А.В.), батьківський всеобуч та виставка дитячих малюнків «Я маю право»  у 1-в ( класний керівник Пасенко О.М.), урок права із елементами театралізації підготували учні 5-б для своїх молодших друзів із 1-б класу ( класні керівники Нечаєнко Н.І., Плис Г.І.……. В кожному загальноосвітньому навчальному закладі проводять, звісно, по-своєму. Та хіба ж не надихає досвід колег на нові звершення?

 

ПОНЕДІЛОК

Заняття батьківського всеобучу у 1-в класі

«Важливий етап формування особистості дітей відбувається у ранньому віці. І від того, що закладено в дитині у ці роки  в подальшому залежить  гармонійний розвиток її психіки в подальшому. Першокласники – ніби маленькі рослинки, які вимагають особливої уваги» – так розпочала заняття батьківського всеобучу Анна Миколаївна Шульга – інспектор з ювенальної превенції Золотоніського ВП у 1-в класі ( класний керівник Пасенко О.М.). Тема розмови була по-домашньому тепла, але підняла дуже важливі питання про права дитини, обов’язки батьків, про насилля та жорстокість у родинах, про відповідальність дорослих.

 ТВОЄ ЖИТТЯ – ТВОЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

Для 9-го класу практичним психологом закладу Ракітіною Вікторією Миколаївною був проведений профілактичний тренінг «Ранні статеві стосунки «За і проти», на якому учні відслідкували серйозні ризики для фізичного та психологічного здоров’я. Прояснені результати та нова інформація, безперечно, вплинуть на їх майбутній вибір. Особливо емоційною була вправа «Особиста відповідальність» та «Міфи і факти».

ВІВТОРОК

Профілактична бесіда  для  учнів 8-11 класів

Питання проблеми вживання алкоголю, тютюну і наркотиків, дуже актуальні в наші дні. Зараз їх споживання характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров’я майбутніх матерів. Тому для учнів 8-11 класів було проведено профілактичну бесіду вчителем основ здорового способу життя Різник Аліною Григорівною.

Як показує попереднє тестування, на жаль, молоді люди, в тому числі і учні гімназії, мало турбуються про підтримку і зміцнення свого здоров’я. В них сформована зовсім необґрунтована впевненість у тому, що здоров’я гарантоване молодим віком, що будь-які навантаження, грубі порушення харчування, режиму праці, відпочинку, стреси, наслідки шкідливих звичок спроможний самостійно подолати молодий організм.

Інформація про такі складові здорового способу життя, як: фізична, психічна або розумова, соціальна або суспільна, духовна ніколи не зайва для молодої людини.

 

Життя у нас одне!

Найцікавіший та найпроблемніший вік це 13-16 років. Хочеш все, можеш не багато. Питання взаємовідносин між батьками та дітьми, проблема дистанційного виховання, раннє кохання, наркотики в молодіжному середовищі… – це все питання підняті учасниками соціального театру. Віртуозна гра Ані Фоменко та Ані Пліс доповнювалась не менш переконливою Вадима Баранника, Єгора Ковальова, Дарини Журавльової, Віталія Данілова, Максима Харя, Влади Іванченко, Макіної Анастасії, Юлії Дьордій та Гончара Сергія. А танець Дарини Марченко та чудовий спів Даші Данілової додали ємоційних відчуттів.

 

СЕРЕДА

 Разом ми маємо силу!

4 рудня в гімназії  імені С.Д.Скляренка стартував тиждень права.

У рамках проекту всесвітньої організації “Міжнародна амністія”,  яка привертає увагу до порушення прав людини і дотримання міжнародних стандартів  активні та небайдужі гімназисти  за підтримки головного спеціаліста  управління  у справах дітей, молоді  і спорту   Черв’якової Оксани Сергіївни, волонтера корпусу миру   Кери  Пітерсон  та вчителя історії та права Ковтуненко  Людмили Олександрівни  долучилися до волонтерського руху.

Тільки спільними діями можна звільнити людей від несправедливого переслідування  та ув`язнення, підтримуючи не тільки їх переконання , а й життя .  Учні 6-А, 8-Б, та 9-А класів долучилися до марафону написання листів на захист несправедливо засуджених активних громадських діячів. Робити великодушні вчинки – гідна справа ! Усвідомлювати підтримку однодумців це – круто!!!

«Знай свої права, дитино!»

Такою була тема виховної години школяриків 1-В класу 6 грудня, адже у гімназії було оголошено правознавчий тиждень. Довго думати не довелось – вирішили долучитись до заходу! А щоб маленьким школярикам була більш цікава та зрозуміла тема, був проведений незвичайний урок, казковий. Діти  зазирали і до «чарівної скриньки», і отримали в «поштовій торбинці» телеграми від казкових героїв, які прохали про допомогу у відновленні їхніх прав. Та ще відгадували жваво загадки, переглядали мультик, а «чарівна корона» допомогла кожному першачку пригадати права дитини, які почули і розглянули протягом виховної години. Всі були активними, зацікавленими, працювали граючись, – казки, дійсно, роблять дива!

Учні також у фойє продемонстрували гімназійній громаді виставку своїх малюнків на зазначену тему, щоб ще раз підкреслити і нагадати, що у кожної дитини України є права, які ми, дорослі, повинні оберігати.

Вихователь ГПД Курченко А.В.

ЧЕТВЕР

Правовий квест

Правові квести найолюбленіша форма роботи із дітьми учнівського самообрядування.

 

Правовий бал.

Вже традиційними стали правові бали для учнів молодшої ланки де поряд із вивченням прав та обов’язків діти розігрують сценки із казок, розбирають різні ситуації, дають оцінку казковим героям, а править балом незмінний його організатор вихователька Циганник Наталя Петрівна

 

П’ЯТНИЦЯ

Ділова гра знавцій в 5-В класі

Навчаємо-навчаючись!

Урок права з елементами театралізації підготували учні 5-Б (класниий керівник Плис Г. І.) для своїх молодших друзів 1-Б класу (класниий керівник Нечаянко Н. І.).

 

Брейн-ринг дев’ятикласників

Гамірливо та весело пройшов правознавчий двобій між 9-А та 9-Б