робота шкільної бібліотеки

Бібліотекар:

pb220251-800x600

Шитц Ірина Петрівна

Фах: учитель української мови
Освіта: Черкаський педагогічний інститут, 1993

Категорія: перша
Стаж роботи: 20 років
Телефон: +38 /04737/ 5-33-05
e-mail: zologym@ukr.net

 

 

Скачать Аналіз

Скачать паспорт

Скачать план

pb220264-800x600

Що таке бібліотека?

Це – домівка для книжок.

Що ж до неї недалеко

два квартали, за ріжок.

Саме під таким гаслом відбулося перше знайомство учнів перших класів із шкільною бібліотекою.

Книга… Вона володіє магічною силою, яка спроможна схвилювати, порадувати, розгнівати. Вона пробуджує допитливість, допомагає у навчанні. Книга розвиває розум, вчить ширше мислити, глибше відчувати і розуміти навколишній світ.

Із казок, оповідань можна прочитати про сміливих людей, про те, як живуть люди в інших краях. Про все можна дізнатися із книги. Недарма народне прислів`я каже: «Хто багато читає, той багато знає». Саме тому в тиждень,присвячений Книзі ,відбулася перша екскурсія першокласників бібліотекою.

Екскурсія бібліотекою проводилася у формі гри. Діти вирушили у мандрівку на спеціальному потязі, який вів бібліотекар. Були зроблені зупинки на основних станціях: «Абонемент», «Читальний зал», «Книгосховище». Саме на них діти дізналися із правилами поведінки в бібліотеці, правилами поводженням із книгою.

А найбільше сподобалося учням літературна вікторина «Книголюбчики та казконавчики», на якій потрібно було впізнати героїв улюблених казок. Всім було весело і цікаво.

 

Хоче малювати, прагне він до знань,

Та за це багато зазнає знущань.

Нишком він малює статуї в саду,

Вночі пише вірші про людську біду.

10 березня у шкільній бібліотеці гімназії був проведений усний журнал , присвячене вшануванню пам`яті Т.Г.Шевченка.

Була представлена виставка творів Великого Кобзаря. Бібліотекар продемонструвала стенд  із репродукціями  картин художника Т.Г.Шевченка, дала їм коротку характеристику. Був проведений цікавий конкурс  на  тему: «Малюнки до творів Т.Г.Шевченка».

У світі чарівної казки

У бібліотеці на полиці книжковій

Книжки стоять.

Чого вони похмурі, чи вони хворі,

А може, вони просто сплять?

З книг діти черпають інформацію про оточуючий їх світ, уявлення про добро і зло, тому, з  метою залучення ширшого кола читачів та присвяченому Дню всесвітньої дитячої книги, 4 квітня у бібліотеці гімназії ім.С.Д.Скляренка було проведено бібліографічне графіті – виставку власних малюнків учнів до улюблених казок, які стали і своєрідною рекламою книги. Водночас був проведений літературний турнір «Книголюбчики та казкознавчики» для учнів 2-их класів. Під час цікавої літературної гри було визначено команду –переможницю «казкознавницю». Також була оформлена книжково- ілюстративна виставка «Книжковий садочок».