робота шкільної бібліотеки

Бібліотекар:

pb220251-800x600

Шитц Ірина Петрівна

Фах: учитель української мови
Освіта: Черкаський педагогічний інститут, 1993

Категорія: перша
Стаж роботи: 20 років
Телефон: +38 /04737/ 5-33-05
e-mail: zologym@ukr.net

 

 

Скачать Аналіз

Скачать паспорт

Скачать план

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ

Нехай ніхто не половинить, твоїх

                земель не розтина,

  Бо ти єдина, Україно, бо ти для всіх у нас одна.

  Одна від Заходу й до Сходу,   володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ!

На відзначення свят Дня захисника України, Дня українського козацтва та дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  в Золотоніській гімназії ім..С.Д.Скляренка розгорнутий бібліофреш «14 жовтня – День українського козацтва», де представлені видання з історії та сьогодення українського війська.

Унікальність нашої історії і українського народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Вітаємо всіх наших захисників із цим прекрасним святом та запрошуємо до нашої книгозбірні ознайомитися з літературою, яка є у фонді.

ДЕНЬ БІБЛІТВОРЧОСТІ

Про українські рушники та вишиванки знають повсюди і в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Прекрасно, що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, зявилися приблизно 5 тисяч років тому. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ надії на краще. І зовсім не має значення чи створилася лялька нашвидкоруч для забавки дитині, чи як важливий оберіг чи  подарунок до свята.

У рамках місячника «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» у нашій бібліотеці був  проведений невеликий вернісаж «Рушникове диво», на якому були представлено учнівські роботи створених ляльок-вишиванок, вишитих рушників, аплікацій.

Шевченківський тиждень

Якщо ми хочемо, щоб нас вважали людьми, ми повинні так, як Шевченко любити свій народ, знати свою історію, шанувати своїх героїв.

Традиційними в  гімназії були в цей тиждень шевченківські читання, тематичні книжкові полиці, літературна гра на кращого знавця життя і творчості Великого Кобзаря.

                    

                                             Залучення дітей до читання

Захопити дитину читанням сьогодні – завдання непросте. Новітні дослідження показують, що читання книг не є зараз досить популярним заняттям. І часто воно не належить до родинних традицій (як це висвітлюють моніторинги, проведені у гімназії). Відновити  інтерес до читання є нагальною необхідністю сьогодення. Тому в шкільній бібліотеці створено сприятливе середовище для задоволення інтересів учнів в умовах навчального процесу

  Акція “Подаруй книгу шкільній бібліотеці !”

                         Не викинь книгу на смітник!

                      Її віддай в бібліотеку,

                      Бо книга скарб, у ній для тебе

                      Думок і висловів квітник.

                      У ній поета віршів море,

                      Кохання, радість, смуток, біль.

                      А ще незвідані простори

                      Письменник відкриває в ній.

                      Тож дурно книгу не змарнуй

                      Бібліотеці подаруй!

 З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати. Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці упродовж багатьох століть.

Вже не перший рік шкільна бібліотека ім.С.Д.Скляренка проводить акцію «ПОДАРУЙ КНИГУ ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ!». В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням.Тож велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у Акції “Подаруй книгу шкільній бібліотеці !”.

Цього року найактивнішими учасниками нашої акції стали учні 4-А класу. Книги, які подарували маленькі читачі були навдивовижу різноманітні. Тут були і казки, і твори українських письменників, і дитячі енциклопедії. Тож велике спасибі нашим школярам, а також і Уваровій Олені Анатоліївні, класному керівнику, бо саме за активної її участі і була проведена ця акція.

Пропонуємо згадати відому мудрість «книга – найкращий подарунок» і зробіть свій власний дарунок – подаруйте  дитячій бібліотеці книгу.

  Не втомлюйтеся робити добро!

 Агатангел Кримський

не мав ані краплі української крові, а був

замордований за українську мову

 А.Кримський -белетрист-прозаїк, автор понад 500 наукових статей щодо сходознавства. Він автор «Української

граматики», «Література кримських татар», нарисів з історії української мови  та багато інших, знав більше 60 мов, в одному з листів писав: «легше буде сказати, яких мов я не знаю».  А.Кримський став одним із організаторів Академії Наук України та першим неодмінним її секретарем.

Народився у Володимир-Волинському у 1871 році. Батько походив із кримських татар, мати-з польсько-литовського роду. А. Кримський підкреслював своє неукраїнське походження, кажучи: «Я родився і виріс на Вкраїні та й українізувався».

Був надзвичайно кмітливим: у три роки вмів читати, у 5 – пішов до місцевого училища, у 25 стає викладачем, у 30 – професором східної літератури.

А.Кримський став одним із організаторів Академії Наук України та першим неодмінним її секретарем. Започатковує українське сходознавство.

В умовах російської окупації наполягає на спілкуванні українською мовою. Свої праці видає теж українською.

У науковій полеміці з російськими вченими заперечує теорію «про колиску трьох братніх народів», відстоюючи думку про те, українська мова вже у ХІ столітті  «як цілком рельєфна, певно означена, яскраво індивідуальна одиниця».

На початку 1930-х академік А. Кримський був звільнений з усіх посад  і відправлений у фактичне заслання до  Звенигородки  до 1938 року.

19 липня 1941 року видатного науковця  « як українського контрреволюціонера» заарештували і вивезли до Кустаная, де 25 січня 1942 року в тюремному лазареті обірвалось життя людини, яка відкрила Європі Схід, історію та культуру Криму. Реабілітований у 1957 році.

Ім’я А.Кримського міститься в затвердженому ХVI сесією Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО переліку видатних діячів світу.

Матеріали  книжково – ілюстративної виставки гімназії ім.С.Д.Скляренка, оформленої до річниці дня народження видатного українського науковця, знайомлять з  його  життям , статтями, публікаціями про вченого.

Більша частина виставки, на жаль, представлена матеріалами про А.Кримського (журнал «Східний Світ», який видається Інститутом сходознавства ім.А.Кримського та роздрукованими статтями), але познайомить учнів із видатною особистістю  України.

 

 

 

Нехай ніхто не половинить,

твоїх земель

не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти для всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу, володарка

земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться

народ.

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не

не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти для всіх у нас одна.

 

                               До  Дня захисника України та Дня українського козацтва 

                  

День захисника́ України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови.

На відзначення свят Дня захисника України, Дня українського козацтва та дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  в Золотоніській гімназії ім..С.Д.Скляренка розгорнута книжкова виставка «14 жовтня – День українського козацтва», де представлені видання з історії та сьогодення українського війська.

Унікальність нашої історії і українського народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

. Вітаємо всіх наших захисників із цим прекрасним святом та запрошуємо до нашої книгозбірні ознайомитися з літературою, яка є у фонді.

 

«Йти вперед – значить втратити спокій, залишатися на місці – значить        втрати себе».

Професія бібліотекаря, як і багато інших творчих спеціальностей , користується повагою і пошаною й потребує постійного оновлення знань і навичок. Шкільна бібліотека не може залишатися осторонь тих бурхливих змін, які відбуваються у суспільному житті, адже вона повинна виконувати функції центру інформації з усіх питань, що турбують шкільну громаду, а не тільки забезпечувати її навчальними підручниками.

У межах проєкту обміну досвідом  та з метою підвищення кваліфікації в бібліотечній справі і проходив семінар шкільних бібліотекарів у гімназії ім.С.Д.Скляренка під загальною темою «Інноваційні форми роботи шкільної бібліотеки».

«Інноваційні форми» – це, перш за все, використання комп`ютерної техніки, яка дозволяє вирішувати такі задачі:отримання бібліографічної довідки ( в бібліотеці створений електронний каталог), перегляд та вибір медіа матеріалів з теми. Розпочато роботу з підготовки електронних формулярів для якісного обслуговування читачів. Також це дає змогу проводити в бібліотеці такі заходи, як флешбук, учасник якого  може публікувати  у соціальній мережі фото обкладинки книги, яка для нього є важливою, чи була такою в певний момент життя. Без жодних пояснень, просто обкладинку, даючи лише невеликий коментар.  Допомагає при організації буккросингу (від англ. book – книга, crossing – рух), що базується на принципі «Прочитав-передай іншому».

А з метою розкриття читацьких  інтересів, стану забезпечення учнів підручниками  та їх збереження сучасній шкільній бібліотеці не обійтися без використання Google Forms та QR-кодів, результати яких узагальнюються у вигляді діаграм та таблиць. Все це було цікаво послухати і побачити присутнім.

З не меншою цікавістю був проведений  літературно- детективний квест

«Загадки  Шерлока Холмса», під час якого самі бібліотекарі були детективами і змушені були віднайти втрачену річ. Загалом міський семінар шкільних бібліотекарів пройшов дієво і цікаво.

Акція «Читаюча нація»

У ході проведення Всеукраїнського місячника шкільних       бібліотек, який проходитиме з 1 жовтня по 31 жовтня, шкільною бібліотеки гімназії було організовано флешбук «Читаюча Нація». Учасник має цілий місяць для публікації фото обкладинки книги, яка для нього є важливою, чи була такою в певний момент життя. Без жодних пояснень, просто обкладинку, даючи лише невеликий коментар.

Це може бути розміщення фрагментів тексту, створення  уривків з улюблених книг, наведенням цитат, ілюстрацій, особистих думок та іншої інформації, ознайомлення з ними друзів

  

Акція “Подаруй книгу шкільній бібліотеці !”

 

                    Не викинь книгу на смітник!

                      Її віддай в бібліотеку,

                      Бо книга скарб, у ній для тебе

                      Думок і висловів квітник.

                      У ній поета віршів море,

                      Кохання, радість, смуток, біль.

                      А ще незвідані простори

                      Письменник відкриває в ній.

                      Тож дурно книгу не змарнуй

                      Бібліотеці подаруй!

 

 З давніх-давен скарбницею духовного богатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати. Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці упродовж багатьох століть.

Вже не перший рік шкільна бібліотека ім.С.Д.Скляренка проводить акцію «ПОДАРУЙ КНИГУ ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ!». В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням.Тож велика вдячність учням школи та їх батькам за те, що прийняли участь у Акції “Подаруй книгу шкільній бібліотеці !”.

                                    

В історії черпаємо мудрість, в поезії – політ думки і дотепність, у математики – принциповість і точність, у філософії – мораль і серйозність, у логіки і риторики – вміння сперечатися. І всі ці знання об’єднує одне прекрасне поняття, ім’я якому – Книга.

Черговий  літературний марафон «У дружбі з книгою», присвячений місячнику шкільним бібліотекам, був проведений у бібліотеці гімназії  ім..С.Д.Скляренка, у якому брали участь учні 7-А класу. Кожен із учасників мав  можливість стати найерудованішим читачем літературного марафону, відповідаючи  на поставлені запитання. Також учням  сподобалися і рекламні паузи «Цікавинки звідусіль»,  під час яких вони мали змогу не тільки  зробити невеликий відпочинок, а й дізнатися  цікаве із Світу Книги.

  Акціяія «Жива   книжкова полиця»

   Вільний «книгообмін» або буккросинг ( від англ. book – книга, crossing – рух) – рух книголюбів, проводиться безкоштовно та базується на принципі “Прочитав – віддай іншому”, основною його метою є “Перетворення світу в бібліотеку”.

Основна мета акції – підвищити попит та інтерес до читання книг . Буккросинг набирає потужних обертів і в Україні, оскільки він несе в собі безліч нового, цікавого та корисного як для діяльності та розвитку бібліотек, так і для розвитку читання і читацьких інтересів у громадськості.  Для підвищення читацької активності серед старшокласників шкільна гімназія ім..С.Д.Скляренка вперше зважилася на проведення  акції”Жива книжкова полиця” та створити умови для вільного книгообміну.

Учні ознайомилися  із правилами проведення акції, зокрема:

– самі правила на окремих листках наклеєні на форзаці книг;

– емблеми акції наклеєні на титулці книги;

– у бібліотеці оформлена  поличка  для вільного книгообміну;

– для акції обрані книги сучасних українських письменників.

Метою даної акції було і те, щоб залучити якнайбільше меценатів для поповнення книжкового фонду шкільної бібліотеки.

pb220264-800x600

Що таке бібліотека?

Це – домівка для книжок.

Що ж до неї недалеко

два квартали, за ріжок.

Саме під таким гаслом відбулося перше знайомство учнів перших класів із шкільною бібліотекою.

Книга… Вона володіє магічною силою, яка спроможна схвилювати, порадувати, розгнівати. Вона пробуджує допитливість, допомагає у навчанні. Книга розвиває розум, вчить ширше мислити, глибше відчувати і розуміти навколишній світ.

Із казок, оповідань можна прочитати про сміливих людей, про те, як живуть люди в інших краях. Про все можна дізнатися із книги. Недарма народне прислів`я каже: «Хто багато читає, той багато знає». Саме тому в тиждень,присвячений Книзі ,відбулася перша екскурсія першокласників бібліотекою.

Екскурсія бібліотекою проводилася у формі гри. Діти вирушили у мандрівку на спеціальному потязі, який вів бібліотекар. Були зроблені зупинки на основних станціях: «Абонемент», «Читальний зал», «Книгосховище». Саме на них діти дізналися із правилами поведінки в бібліотеці, правилами поводженням із книгою.

А найбільше сподобалося учням літературна вікторина «Книголюбчики та казконавчики», на якій потрібно було впізнати героїв улюблених казок. Всім було весело і цікаво.

 

Хоче малювати, прагне він до знань,

Та за це багато зазнає знущань.

Нишком він малює статуї в саду,

Вночі пише вірші про людську біду.

10 березня у шкільній бібліотеці гімназії був проведений усний журнал , присвячене вшануванню пам`яті Т.Г.Шевченка.

Була представлена виставка творів Великого Кобзаря. Бібліотекар продемонструвала стенд  із репродукціями  картин художника Т.Г.Шевченка, дала їм коротку характеристику. Був проведений цікавий конкурс  на  тему: «Малюнки до творів Т.Г.Шевченка».

У світі чарівної казки

У бібліотеці на полиці книжковій

Книжки стоять.

Чого вони похмурі, чи вони хворі,

А може, вони просто сплять?

З книг діти черпають інформацію про оточуючий їх світ, уявлення про добро і зло, тому, з  метою залучення ширшого кола читачів та присвяченому Дню всесвітньої дитячої книги, 4 квітня у бібліотеці гімназії ім.С.Д.Скляренка було проведено бібліографічне графіті – виставку власних малюнків учнів до улюблених казок, які стали і своєрідною рекламою книги. Водночас був проведений літературний турнір «Книголюбчики та казкознавчики» для учнів 2-их класів. Під час цікавої літературної гри було визначено команду –переможницю «казкознавницю». Також була оформлена книжково- ілюстративна виставка «Книжковий садочок».