Реформа для наймолодших школярів – в дії! З вересня стартує пілотний проект «Нова Українська Школа»

 

Реформа для наймолодших школярів – в дії! З вересня стартує пілотний проект «Нова Українська Школа»

Минув перший місяць навчання  для жвавих, допитливих  гімназійних дітлахів пілотного проекту «Нова Українська Школа». З цікавістю спостерігають батьки за позитивною динамікою  розвитку своїх дітей, з повною відповідальністю опановують нові підходи, форми роботи вчителі Олена Уварова(1-А) та Олена Пасенко( 1-В), з величезним інтересом вивчаємо та відвідуємо  уроки початкових класів пілоту ми, адміністрація школи, та головне—із захопленням та бажанням біжать наші  першокласнички у комфортні затишні класи на уроки-відкриття. А навчають тут багато чому: наразі  учні напевне знають, чому ходять до школи, що значить товаришувати, мала та велика Батьківщина, яка природа оточує їх, як розпізнати осінь, рослини та тварини восени. А ще молодші школярики переконалися, що у їхньому рідному класі панує демократія, цінується дружба, співпраця, бажання допомогти, командно-групова робота, коли кожен має право на свої думки та припущення, і хоча вони не завжди правильні, проте активність і бажання розвиватись – це важливо. Повсякденне навчання стає щодень новим, цікавим та успішним.

Проте варто наголосити на важливих аспектах у форматі пілотного впровадження проекту нового державного стандарту початкової освіти, які цікавлять та водночас бентежать усіх учасників освітнього процесу.

У чому суттєва різниця навчання за пілотним проектом?

Змінено не лише навчальні програми, а й формат навчання. Для дітей 6-річного віку неприродньо сидіти за партою, дивлячись в потилицю товаришу. Цьогорічні молодші школярі мають змогу на уроці рухатись, працювати в колі, за мольбертом, посидіти на килимку. Сенс оновлення програм ґрунтується на тому, щоб отримані знання були максимально використані в майбутньому практичному житті.

На яких цінностях базується урок нової початкової школи?

Як зможуть допомогти батьки?

Батьки – це перші учителі й найкращі знавці своєї дитини. «Нова Українська Школа» передбачає, що учителі разом із батьками утворюють партнерство, у центрі якого знаходиться дитина.

Що станеться після закінчення першого класу?

Дітлахи подорослішають, підготують власне портфоліо своїх учнівських робіт та перейдуть у другий клас, де триватиме пілотування проекту нового державного стандарту.

Отже, сміливо вирушаймо у далеку та цікаву подорож – захоплюючу Країну  Знань разом з тренерами-пілотами Оленою Уваровою та Оленою Пасенко.

 

 

Світлана Буряк

заступник директора