Прес-служба

В рамках експериментального проекту «Медіа-освіта в Україні», участь в якому бере Золотоніська гімназія, на базі учнівського самоврядування навчального закладу створено прес-службу з метою підготовки учнів до розумного, вдумливого сприйняття сучасного інформаційного простору. А це – і навчання теорії розвитку ЗМІ та особливостей їх функціонування, і розвиток комунікативних умінь учнів, а також закріплення у них навичок самостійного створення та споживання інформації, захисту від можливого негативного впливу інформації. Ми ознайомлюємо школярів із теоретичними засадами журналістики, з правовими нормами функціонування різних видів ЗМК в Україні та за її межами. Вважаємо за важливе навчити учнів розуміти закони впливу медіа на особистість та громадськість.

Людство постійно розвивається. До того ж темп змін невпинно пришвидшується. І для людини, і для країни стає дедалі важливіше вміти реагувати на ці зміни, щоб не залишитися осторонь прогресу. Один з дослідників вдало зазначив, що середньовічний англійський селянин зустрічав протягом життя менше людей, аніж сучасна людина за один день. Але це стосується міжособистісного спілкування. Коли ж мова йде про масове, то тут зміни ще разючіші.

Ми спостерігаємо появу нових і нових медіа, які використовують технології, що ще вчора здавалися казковими. Нашу добу не даремно називають інформаційною. І справа тут не тільки в тому, що значна частка національного багатства сучасних країн створюється в сфері інформаційних технологій. Сучасна людина для успішної життєдіяльності не може бути осторонь інформаційних потоків. Але головна складність нині не в тому, щоб отримати певну інформацію, а в тому, щоб визначити, яка інформація потрібна.

Завдання проекту:

  • Виховання демократичних цінностей в учнів, уміння поважати думку іншого, відстоюючи власну позицію, вміння спілкуватись з дорослими на рівних.
  • Забезпечення права дитини на вільне висловлювання своїх думок, розширення знань школярів з громадянської освіти.
  • Розвиток навиків критичного мислення учнів.
  • Реалізація здібностей учнів в найрізноманітніших видах діяльності: адміністративно-організаторській, редакторській, журналістській, дизайнерській тощо.
  • Формування широкого кола толерантного неформального спілкування, у яке, крім школярів, включаються вчителі, батьки, випускники школи.
  • Формування навчально-інформаційних компетентностей школярів: уміння самостійно знаходити необхідну інформацію в різних джерелах (в тому числі  в Інтернеті), опрацьовувати її, швидко  реагувати на події.

Прес-служба Золотоніської гімназії – орган учнівського самоврядування, завданням якого є організація інформаційної роботи навчального закладу.

Її діяльність базується на основі функціонування веб-ресурсу, метою роботи якого є повне та всеосяжне висвітлення внутрішньо шкільних подій, поширення інформації про них серед жителів міста, налагодження неформального діалогу всередині комунікативного трикутника «діти-вчителі-батьки», поширення серед учнів ідей толерантності, патріотизму (до навчального закладу, до рідного міста, країни тощо), освіченості.

Склад прес-служби на початок другого навчального періоду оновився на 100 відсотків, оскільки 5 з 6 її членів припинили навчання у гімназії, отримавши атестати.

Зважаючи на цей факт та на появу нових учнів, котрі спеціалізуються на кореспондетській роботі, було вирішено у 2014/2015 навчальному році основну увагу сконцентрувати на курсі навчання «Сучасні інтернет-ЗМІ».

В рамках шкільного гуртка учениці 10 класу опановують професію журналіста та редактора інтернет-ресурсів на основі наукових праць Олександра Амзіна («Новостная интернет-журналистика») та Артема Захарченка («Інтернет-медіа. Навчальний посібник до курсу «Підтримка сайту»).

За півроку плідної роботи Анастасія Заболотня та Марина Полтавець не лише зуміли набути знань та навичок щодо написання репортажів, інтерв’ю, новинних публікацій, але й стали позаштатними кореспондентами місцевого інтернет-видання Золотоноша.

Крім того, якісними фотосюжетами відзначається юна Сніжана Тесленко (7-Б клас), котра вже й почала опановувати мистецтво телевізійних репортажів у рамках новоствореного проекту Гімназія.TV.

ЗаболотняАнастасія Заболотня – кореспондент, фотокор

Список шкільних публікацій:

 

Золотоноша Онлайн:

Інтернет-видання “Золотоноша”:

 

ТесленкоСніжана Тесленко – фотокор

Список шкільних фоторепортажів:

Інтернет-видання “Золотоноша”:

Марина Полтавець – кореспондент

Список шкільних публікацій:

Інтернет-видання “Золотоноша”:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *