Золотоніський будинок дитячої та юнацької творчості

Гімназія ім. С. Д. Скляренка була відроджена рішенням Золотоніського міськвиконкому від 15 вересня 1994 року. Історія навчального закладу сягає 1906 року, коли у Золотоноші була організована чоловіча прогімназія, в якій навчався С.Д.Скляренко.

Після встановлення більшовицької влади гімназія функціонувала як звичайний освітній заклад і носила назву – Золотоніська школа №4, де учні мали змогу отримувати обов’язкове семирічне навчання.
З перших днів війни в навчальному закладі розташувався евакошпиталь 26-ї армії. Його очолив головний лікар Золотоніської лікарні С.Л. Малиновський. Уже наприкінці червня цей осередок милосердя прийняв перший ешелон з пораненими. Пізніше шпиталь було нагороджено Перехідним Червоним прапором Державного Комітету оборони.

В часи окупації німецька адміністрація знищила в місті попередню систему освіти і культури, намагаючись створити свої навчально-виховальні осередки. Все це тривало недовго, приміщення колишньої гімназії почали використовувати в якості складських приміщень. Відступаючи, окупанти вщент спалили будівлю. Після визволення міста навчально-виховний процес відбувався в будівлях-філіях школи №4.

гімназисти
Дореволюційні гімназисти на вулицях Золотоноші

На відбудову основного приміщення знадобилось більше 10 років і в другій половині 50-х років вона була реконструйована та відновлена в статусі Золотоніської середньої школи №4 з десятирічним навчанням. З року в рік кількість учнів збільшувалась. Необхідно було більш капітально відремонтувати приміщення школи.

В середині 60-х років будівля школи була вдруге капітально відремонтована. Це сталося завдяки спільним зусиллям громади міста, підприємств та організацій. На долю кожного з них випало відремонтувати один з класів та допоміжних приміщень. Завдяки цьому вдалося розмістити в основному приміщенні всіх учнів, а допоміжні будівлі-філії були використані в інтересах міської громади, оскільки навчально-виховний процес в них проводити було неможливо.

У 1962 році школі було присвоєно ім’я Семена Дмитровича Скляренка – талановитого українського письменника.

У 1988 році Золотоніська загальноосвітня школа №4 відсвяткувала новосілля. Її адресою стала нова світла і простора будівля за адресою Черкаська, 54.

відкриття золотоніської гімназії
1 вересня 1988 року. Відкриття нової будівлі

 У 1992 році згідно з розпорядженням Президента України навчальний заклад був реорганізований у школу-ліцей. Тоді було відкрито три десятих ліцейних класи – фізико-математичний, філологічний, хіміко-біологічний. У 5-х, 7-х класах за бажанням учнів було розпочато вивчення другої іноземної мови – іспанської.

У червні 1994 року школу-ліцей було реорганізовано у гімназію.

У гімназії навчались та викладали:

семен скляренкоo Ужвій Н.М. – Герой Соціалістичної Праці, народна артистка СРСР, кавалер 5 орденів Леніна, 3 орденів Знак Пошани.
o Клименко В.Ф. – заслужений вчитель України, «Відмінник освіти УРСР та СРСР», кавалер орденів Знаку Пошани, Жовтневої Революції, нагороджений численними медалями та грамотами.
o Калина В.П. – Заслужений лікар України, завідуючий хірургічним відділом Золотоніської ЦРЛ.

o Галат М.С. – Заслужений вчитель України, старший вчитель, вчитель-методист, художник.

Центром концепції розвитку нашої гімназії є творча особистість, індивідуальна робота з обдарованими дітьми, які вирізняються насамперед підвищеним рівнем розумового розвитку та бажанням брати участь в експериментально-дослідницькій діяльності, умінням бути креативними, прогнозувати її результати та практичне застосування, підвищувати власну компетентність і розвивати творчі здібності.

Тому на сьогодні у нашій школі актуальним є питання створення нової системи співпраці вчителя з обдарованою молоддю з питань експериментально-дослідницької роботи через упровадження ефективних інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання. А це дасть нам можливість проаналізувати свою роботу і визначитись, наскільки ефективно вона спрямована на розвиток здібностей дітей, їх інтелектуальний потенціал.

 

Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка. Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *