Шахи – гімнастика для розуму

Шахи – це гра чи спорт? Немає однозначної відповіді на це питання.

Чи знаєте ви, що ліва півкуля мозку відповідає за побудову логічних ланцюжків. Права півкуля задіяна при моделюванні ситуації, прогнозуванні подій. Продумування можливих варіантів ходів, вміння приймати швидкі рішення і виділяти важливі переміщення – ось основні навички, які отримує маленький шахіст. Синхронна робота відразу двох півкуль сприяє активному розвитку мозку.
Доведено, що заняття шахами зміцнюють пам’ять,розвивають аналітичні здібності і уяву. Захопившись цією грою, маленький бешкетник стає витриманим, а  непосидько- терплячим. Шахи навчають бути дуже уважним і зібраним. До того ж, шахи – шлях для спілкування між людьми. Вони сприяють поглибленню взаєморозуміння і зміцненню дружніх взаємин.
Шахи – це все-таки вид спорту. Емоційна стійкість, тверда воля, рішучість, прагнення перемагати. При цьому програші, які, звичайно, будуть, навчать дитину стійко і гідно приймати невдачу. Адже це робота над помилками і поле для розвитку. Ставитися до себе в міру самокритично і аналізувати власні дії, отримувати потрібний і дуже цінний досвід – це необхідні складові для особистісного зростання будь-якої людини.  І це є метою вчителів, які вже четвертий рік поспіль впроваджують в гімназії курс навчання гри в шахи.

Учасники  обласного експерименту «Розвиток інтелектуальної культури молодших школярів засобами шахової логіки», учні 4-А класу, вирішили запросити до цікавої подорожі  своїх маленьких друзів, учнів 2-В класу. Як зацікавити учнів-початківців, адже гра в шахи не проста, а інтелектуальна?  Вирішили провести  квест «Шлях до країни Шахляндії». Шукаючи підказки, які допомагали спрямовувати напрямок руху, діти виконували різні завдання: розгадували ребуси, шахові задачі, знайомилися з мешканцями шахового королівства. Виконавши всі завдання, діти потрапили у справжню країну Шахляндію, де мали змогу відчути себе справжніми шахістами.