Цікаві підручники з англійської

Учителі Золотоніської гімназії імені С.Д. Скляренка Вертипорох Надія Григорівна, Зуєва Майя Василівна та Синільник Тетяна Михайлівна в рамках пілотного проекту працюють  з підручником Full Blast 1 plus for Ukraine з учнями пілотних 5-А та 5-В  класів із великим задоволенням. Від самих перших сторінок діти у цілковитому захваті від цікавих тем, реалістичних сучасних діалогів, живої, не книжної, розмовної мови.

Досить складно виокремити окремі секції у підручнику, які більше подобаються учням.  Чи то підбір дітей, чи то бажання знати і застосовувати мову краще є поштовхом для опанування мови. Але найбільше учням подобається знайомитися з новою лексикою, щоб застосовувати її в  ігрових ситуаціях, груповій роботі та діалогічному і монологічному мовленні. Діти намагаються імітувати вимову та інтонацію героїв підручника. Скажімо, неймовірний інтерес викликали учні, які описували свої валізи з речами перед уявною поїздкою на відпочинок. У групах обговорювали своїх улюбленців, описуючі їх особливості. Group Survey – це окрема сторінка роботи. Незважаючи на робочий гамір у класі, діти вчаться здобувати інформацію, систематизувати та представляти її.  Підручник побудовано на компетентнісних засадах, відтак діти зацікавлені здобувати інформацію, знання, уміння та навички, щоб потім застосовувати їх в реальному житті, на практиці.

З письмом дещо складніше, але покрокові інструкції у підручнику дозволяють успішно справитися із цими завданнями також.

Зафіксувалися у пам’яті уроки, на яких діти представляли свої помешкання з планами та малюнками, фото квартир та будинків. Проектна робота про проживання у районі  захопила учнів:  вони активно розповідали, запитували, відповідали  куди можна піти, де провести час, зайнятися спортом чи улюбленою справою.

Ефективно представлена і книга для вчителя для, яка вона містить рекомендації, як ефективно підійти до планування  та систематизації уроку. Модульний підхід дозволяє ввести теми і розширити їх. Представлені всі 4  види мовленнєвої діяльності. Записи у книзі для вчителя співпадають із сторінками підручника, даються покрокові інструкції до уроку, які є гнучкими, що дозволяє  адаптувати види діяльностей до потреб учнів та вчителя та його стилю роботи. Досить корисними є рекомендації для додаткових видів роботи, що дає змогу залучити додаткові матеріали та ресурси.