Гімназія ім. С. Д. Скляренка була відроджена рішенням Золотоніського міськвиконкому від 15 вересня 1994 року. Історія навчального закладу сягає 1906 року, коли у Золотоноші була організована чоловіча прогімназія, в якій навчався С.Д.Скляренко.

Після встановлення більшовицької влади гімназія функціонувала як звичайний освітній заклад і носила назву – Золотоніська школа №4, де учні мали змогу отримувати обов’язкове семирічне навчання.
З перших днів війни в навчальному закладі розташувався евакошпиталь 26-ї армії. Його очолив головний лікар Золотоніської лікарні С.Л. Малиновський. Уже наприкінці червня цей осередок милосердя прийняв перший ешелон з пораненими. Пізніше шпиталь було нагороджено Перехідним Червоним прапором Державного Комітету оборони.

В часи окупації німецька адміністрація знищила в місті попередню систему освіти і культури, намагаючись створити свої навчально-виховальні осередки. Все це тривало недовго, приміщення колишньої гімназії почали використовувати в якості складських приміщень. Відступаючи, окупанти вщент спалили будівлю. Після визволення міста навчально-виховний процес відбувався в будівлях-філіях школи №4.

Дореволюційні гімназисти на вулицях Золотоноші

На відбудову основного приміщення знадобилось більше 10 років і в другій половині 50-х років вона була реконструйована та відновлена в статусі Золотоніської середньої школи №4 з десятирічним навчанням. З року в рік кількість учнів збільшувалась. Необхідно було більш капітально відремонтувати приміщення школи.

В середині 60-х років будівля школи була вдруге капітально відремонтована. Це сталося завдяки спільним зусиллям громади міста, підприємств та організацій. На долю кожного з них випало відремонтувати один з класів та допоміжних приміщень. Завдяки цьому вдалося розмістити в основному приміщенні всіх учнів, а допоміжні будівлі-філії були використані в інтересах міської громади, оскільки навчально-виховний процес в них проводити було неможливо.

У 1962 році школі було присвоєно ім’я Семена Дмитровича Скляренка – талановитого українського письменника.

У 1988 році Золотоніська загальноосвітня школа №4 відсвяткувала новосілля. Її адресою стала нова світла і простора будівля за адресою Черкаська, 54.

1 вересня 1988 року. Відкриття нової будівлі

 У 1992 році згідно з розпорядженням Президента України навчальний заклад був реорганізований у школу-ліцей. Тоді було відкрито три десятих ліцейних класи – фізико-математичний, філологічний, хіміко-біологічний. У 5-х, 7-х класах за бажанням учнів було розпочато вивчення другої іноземної мови – іспанської.

У червні 1994 року школу-ліцей було реорганізовано у гімназію.

У гімназії навчались та викладали:

Ужвій Н.М. – Герой Соціалістичної Праці, народна артистка СРСР, кавалер 5 орденів Леніна, 3 орденів Знак Пошани.
o Клименко В.Ф. – заслужений вчитель України, «Відмінник освіти УРСР та СРСР», кавалер орденів Знаку Пошани, Жовтневої Революції, нагороджений численними медалями та грамотами.
o Калина В.П. – Заслужений лікар України, завідуючий хірургічним відділом Золотоніської ЦРЛ.

o Галат М.С. – Заслужений вчитель України, старший вчитель, вчитель-методист, художник.

Центром концепції розвитку нашої гімназії є творча особистість, індивідуальна робота з обдарованими дітьми, які вирізняються насамперед підвищеним рівнем розумового розвитку та бажанням брати участь в експериментально-дослідницькій діяльності, умінням бути креативними, прогнозувати її результати та практичне застосування, підвищувати власну компетентність і розвивати творчі здібності.

Тому на сьогодні у нашій школі актуальним є питання створення нової системи співпраці вчителя з обдарованою молоддю з питань експериментально-дослідницької роботи через упровадження ефективних інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання. А це дасть нам можливість проаналізувати свою роботу і визначитись, наскільки ефективно вона спрямована на розвиток здібностей дітей, їх інтелектуальний потенціал.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *