З журбою радість обнялась

Історія українського народу має багато славних сторінок, серед  них  сторінки Української революції 1917 – 1921 років .Проте одна подія варта особливої уваги та щодалі , то все більше стає шанованою  свідомими українцями –  бій під Крутами , саме таку назву  до 1947 року мало село Пам`ятне, що на Чернігівщині.

29 січня делегація гімназії  у складі  Савісько Єлизавети, Гриценко Ілони , Приходько Олександри, Охрімчук Влади, Пузеєва Максима та Пліс Анни активно відгукнулася на запрошення головного спеціаліста  міського відділу молоді та спорту Червякової  Оксани Сергіївни  та взяла участь  у проведенні  Всеукраїнської акції «Вшанування  пам`яті героїв Крут».

Подолавши довгу дорогу, представники Черкащини продемонстрували солідарність з учасниками акції. Розгорнули 20-ти метровий прапор України(найбільший серед усіх  областей) та долучились до демонстрації занесеного до книги рекордів України  найбільшого  українського прапора площею  400 кв.м.

Надзвичайно сподобалася всім  змістовна екскурсія, яку проводили студенти – волонтери Ніженського університету.Цікаво було спостерігати за  зміною настроїв  присутніх, адже  в очах спостерігались біль скорботи  та  водночас гордість  за героїв- співвітчизників, які мужньо вступили у нерівний бій .

Повертаючись до дому,  ми були горді з того, що мали можливість  схилити голови,  віддаючи шану  героям – патріотам, а ще маємо глибоке переконання в тому, що кожен справжній українець  має обов’язково відвідати  цю святиню.

P,S  Кожному з нас неначебто й досі чується  разом підхоплене: «Крути!Крути!Вас не забути».