Здорове харчування має культивуватися передовсім у родині!

Як відомо, з 1 січня усі українські школи та дитячі садочки перейшли на оновлене меню, розроблене популярним шеф-кухарем Євгеном Клопотенком. З ініціативи дружини Президента Олени Зеленської розпочалася реформа дитячого харчування, яка передбачає не лише оновлення меню, але й капітальні ремонти приміщень харчоблоків у шкільних їдальнях та їх оснащення.

Так склалося, що гімназія впродовж останніх років цілеспрямовано працювала  над питанням удосконалення системи дятячого харчування.  Ремонт нашого харчоблоку  та його оснащення було здійснено задовго до нововведень згори. Та і над рецептурником Євгена Клопотенка ми працюємо вже понад три роки. Однак певні речі стали несподіванкою і для  нас.

У чому ж полягають нововведення до шкільного меню, які вочевидь сподобалися далеко не всім дітям та батькам? Насамперед, нове меню передбачає зменшення хлібобулочних виробів, заборону ковбасних виробів, відмову від цукру та солі, збільшення овочів, фруктів та м’яса,  обов’язкове включення кефіру та йогуртів.

Чим обурені батьки, які буквально атакують соцмережі впродовж останнього тижня? Їх не задовольняє розмір порції, ціна, відсутність солі та цукру…

Щоб з’ясувати  думку наших, гімназійних, батьків, які, як відомо, завжди активно співпрацюють з навчальним закладом, і думка яких для нас є вкрай важливою, ми провели опитування батьківської спільноти.

З результатами його ви можете ознайомитися ТУТ. Усі ваші думки ми обіцяєм не просто вивчити, глибоко проаналізувавати, але, що найголовніше, – врахувати в роботі.

Крім того, наказом директора гімназії була створена експертна батьківська група, завданням якої полягатиме у безпосередньому спостереженні за роботою працівників харчоблоку у реальному часі, аналіз асортименту, дегустація страв, перевірка розмірів дитячих порцій та вироблення рекомендацій не лише адміністрації, працівникам харчоблоку, але й батькам.

Про результати роботи цієї експертної групи ми поінформуємо батьківську спільноту пізніше.

Попри різноголосся з цих проблемних питань, будемо продовжувати рухатися у напрямку оздоровлення дітей та  навчати і дітей, і працівників харчоблоку, і батьків.

Результати опитування можна проаналізувати з наступних діаграм: