Еко-годівнички для птахів від 3-Б

В завірюху, ожеледь, морози  

Стукають синиці у вікно,

З горобцями ділять на дорозі   

Крихту хліба мерзлу і зерно.

Пригощав пташок я з годівниці

І почав нарешті відчувать, 

Що для когось крихта — це дрібниця,

А для пташки — жить чи замерзать.  

Анатолій Качан

     Прийшла зима. Сніг вкрив землю білою ковдрою. Все довкола скували люті морози. Люди щонайшвидше намагаються потрапити до своїх теплих осель. Поспішають…

Чи задумувалися ми – як братам нашим меншим взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами люди навіть не помічають труднощів, з якими зустрічаються в зимову пору пернаті друзі. Нелегко живеться взимку синицям.  Від голоду і холоду вони потерпають більше, ніж інші птахи. Вчені підрахували, що із 10 синиць до весни доживає лише 1-2, решта гинуть.

Учні 3-Б класу вирішили підтимати пернатих в такий скрутний час і зробити для птахів смачні гостинці  на основі желатину. Це свого роду годівничка, яку можна їсти,  і вона  має ряд переваг. Учням було цікаво, що ж у нас вийде?

Спочатку насипали в ємкість зерно і насіння. Потім додали замочений желатин і добре вимішали. Підготовлену суміш розіклали по формочках, вставили мотузочки  і залишили  підсихати. Наступного дня – гостинці готові. Ми розвішали  їх на гілочки кущів і дерев. З нетерпінням тепер чекаємо  до наших еко – годівничок крилатих друзів.

Ми всіх закликаємо! Підгодовуйте птахів кожного дня!  Для нас – це прояв милосердя, а для них це можливість вижити!  Допоможи їм, і вони стануть тобі у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною працею та піснями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *