Гімназія очима батьків (за результатами діагностичного онлайн- опитування)

Гімназія перебуває в активній стадії формування системи внутрішнього  забезпечення якості освіти. Відтак, напередодні складання освітньої програми надзвичайно важливим критерієм  для ефективного планування та покращення роботи гімназії  у новому навчальному році є думка батьківської спільноти про діяльність  закладу у різних сферах.  Крім того, думка батьківської громади як замовника освітніх послуг є надважливою у процесі здійснення незаангажованого самооцінювання якості освіти.

З цією метою завчасно було проведено онлайн-опитування, яке охоплювало 6 напрямків: реалізація принципів освіти, адміністрування, викладання, зовнішні зв’язки, самоврядування, освітнє середовище.

В опитуванні взяло участь 367 осіб, переважна більшість яких – батьки середньої та старшої ланок.

І. У категорії «Реалізація принципів освіти» батькам потрібно було оцінити за шкалою від 0 до 10 кожен із запропонованих напрямків в цілому:

  • Взаємовідносини;
  • Адміністрування;
  • Викладання;
  • Зовнішні зв’язки;
  • Самоврядування;
  • Освітнє середовище.

Отримані наступні результати:

ІІ. У категорії «Адміністрування» було запропоновано оцінити за шкалою від 0 до 10 наступні положення та отримано результати:

ІІІ. Особливе значення для розбудови внутрішньої культури школи та її ефективного розвитку як організації мають взаємовідносини між усіма учасниками освітнього процесу. Отже, у  категорії «Взаємовідносини» анкета містила наступні твердження, які необхідно було оцінити за шкалою від 0 до 10,та було отримано наступні результати:

IV. У категорії «Викладання» важливим було отримати оцінку за наступними критеріями:

V. Яким є пріоритетне завдання щодо організації освітнього простору в гімназії у наступному навчальному році? На що звернути особливу увагу? Від чого категорично відмовитися? Які позиції варто переглянути або вивчити біль детально? У пошуках відповіді ми провели опитування у  категорії «Навчальне середовище». Було виокремлено та отримано відповіді на  наступні питання:

VI. Презентуючи гімназію як громадсько активну школу, яка покликана стати неформальним осередком громади та об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування, фондів, громадських організацій, педагогів, батьків та учнів, ми прагнемо оцінювати саме цей вектор роботи нашого закладу. У категорії «Зовнішні зв’язки» досліджувалися питання співпраці навчального закладу очима батьків:

У результаті проведеного аналізу даних дослідження можемо дійти висновку: батьківська громада дає високу оцінку діяльності школи за наслідками року, що минув. З-поміж окремих додаткових побажань, рекомендацій та зауважень  виокремлюється  ключове побажання якнайшвидше завершити добудуву басейну на території гімназії.