Вітаміни в нашому житті

      «Я беру участь у #HealthySchools_UA»

  «Вітаміни в нашому житті» – під таким гаслом пройшов урок з основ здоров’я  у 3 – Б класі. Діти досліджували вплив вітамінів на організм людини.  З’ясували,що вітаміни – активні сполуки, які необхідні організмові для нормального повноцінного життя, що  надходять в організм людини з їжею рослинного та тваринного походження, але, на жаль, швидко там розкладаються. Тому необхідно постійно вживати продукти, що містять вітаміни.

За відсутності вітамінів у нашій їжі в організмі виникають захворювання – авітамінози. Недостатнє забезпечення організму овочами, фруктами  та іншими рослинними продуктами, що містять у собі захисні речовини – природні ліки, призводить до скорочення життя. На сьогодні відомо близько 50 вітамінів.  Для зручност іїх позначають  буквами  латинського алфавіту.

Малі науковці разом з учителем досліджували вміст вітамінів А, В, С, Д  у продуктах харчування. Запам’ятали, що найбільше вітамінів втрачається під час варіння. Почищені овочі не можна довго тримати на повітрі, бо руйнується вітамін С. Тому овочі потрібно очищати та нарізати перед самим варінням і класти в емальовану каструлю з гарячою водою. Кришку каструлі під час варіння треба закривати. Добре зберігаються вітаміни при низькій температурі. Овочеві та фруктові страви треба їсти відразу після приготування.

А насамкінець учні навчилися готувати фруктовий салат. Для цього нарізали червоні та зелені яблука, груші, банани, поливали медом та присипали горіхами. Потім  проводили дегустацію.  Адже чим більше вітамінів в нашому  організмі тим більше в насз’являється енергії і сили.

Отже, вітаміни необхідно вживати  протягом всього року.

 

Класовод Верещака Алла Василівна