Батьки запитують – школа відповідає

Батьки гімназії щиро цікавляться усіма аспектами життя, з- поміж яких чи не найпотужніший інтерес викликають питання пов’язані  з фінансами:

  • Куди витрачаються кошти місцевого бюджету?
  • Звідки беруться матеріальні цінності поза бюджетними придбаннями?
  • Хто найчастіше виступає у ролі спонсорів гімназії?
  • Чи мають право голови батьківських комітетів збирати кошти?
  • Чи повинен класний керівник втручатися в організаційні процеси батьків, пов’язані з фінансами?
  • Де можна наглядно простежити інформацію про фінансове життя школи?

Відповідаємо:

Розпочнемо з кінця: усі фінансові звіти можна віднайти на шкільному сайті, варто лише розгорнути закладки «Про школу» та «Щорічне звітування».

Кошти місцевого бюджету витрачаються на придбання по коду 2210 (до 6000,00) на різні потреби школи: заміну штор на жалюзі (замінено в усіх аудиторіях), комп’ютерну техніку та її ремонт, миючі засоби, канцелярські товари, фарбу, документацію, умеблювання початкової школи згідно з вимогами НУШ та частково – умеблювання середньої та старшої школи. На бюджетні кошти протягом останніх чотирьох років було придбано ряд нових класних дощок, умебльовано вестибюль,  навіть здійснено частковий ремонт даху.

У ролі спонсорів найчастіше  у минулому році виступали депутати обласної ради Владислав Кулініч та Віктор Полозов, Сергій Кикоть, Микола Васильченко, Ірина Варагаш,  Юрій Ткаченко, Олексій Дроб’язко,  Дмитро Сало, Сергій Барвет та інші  батьки гімназії, які дарували квіти, посадковий матеріал, ремонтували спортивний майданчик, надавали техніку для упорядкування занедбаного парку тощо.  У ролі спонсорів часто виступають самі педагоги.

Благодійні внески до Піклувальної ради не збираються уже впродовж останніх трьох років. Класним керівникам суворо заборонено збирати будь-які кошти з батьків на будь-які потреби.

Більше того: заборонено збирати кошти і головам батьківських комітетів, які можуть приймати лише добровільну спонсорську підтримку.

Насамкінець адміністрація гімназії просить усіх учасників освітнього процесу не планувати жодних подарунків учителям ні до Дня учителя, ні до Нового року, ні до будь-якого іншого свята. Для нас найкращий подарунок – ваша підтримка, піклування про дітей, організаційна допомога у проектах, як-от: освітлення фасаду, догляд за парковою зоною, посадковий матеріал з ваших осель, яким ви можете щедро ділитися з нами.  Ми потребуємо добрих слів, підбадьорення, посмішок і спільної діяльності значно більше, ніж квітів чи солодощів!!! Вдячні за розуміння!